سلامت روان

تا میتوانید و میشود لذت ببرید!

خدمات تن دار نیک
  • مرجع آزمون های آنلاین رایگان
  • شخصیت، ازدواج، روابط، آسیب شناسی
  • فردی، شغلی، تحصیلی، سازمانی و ...
  • ارائه آموزش های صوتی و تصویری
  • ارائه مطالب علمی و روان شناسی
  • گروه سنی کودکان تا بزرگسالان

“هرچه از زندگیتان لذت ببرید، احتمال لذت بردن شما در آینده نیز بیشتر خواهد شد!”

من قبلا از زندگی لذت نمی بردم و ساعت ها از عمرم را با کارهای بیهوده تلف می کردم و فشار زندگی هرگز اجازه نمی داد به چیزی فراتر از آن فکر کنم، ولی  هم اکنون از تک تک لحظات وثانیه های زندگیم لذت می برم!

v_heart02_64

ممکن است شما در حال حاضر شرایط خوبی برای لذت بردن از زندگی نداشته باشید، ولی اگر بخواهید همیشه از زندگی لذت ببرید، باید از یک جا شروع کنید! و یاد بگیرید که چگونه از زندگیتان لذت ببرید!

البته کم کم خواهید آموخت که یک امپراطور چگونه از زندگی خود لذت می برد!

اتفاقات زندگی هر انسانی به دو دسته تقسیم می شوند: اتفاقات بزرگ و اتفاقات کوچک.

معمولا هر انسانی در طول زندگی خویش کمتر از ۱۰ اتفاق مهم و نفس گیر را تجربه می کند، ولی تعداد اتفاقات کوچک زندگی ما بسیار زیاد هستند.

بدلیل کم بودن تعداد اتفاقات مهم زندگی سعی کنید همیشه از اتفاقات کوچک زندگی خویش لذت ببرید، حتی از شکستن یک لیوان، شاید دلیلی برای خندیدن نداشته باشید، اما اتفاق کوچک شکستن یک لیوان در امپراطوری شما خیلی خیلی ناچیز تر از آن است که ذهن امپراطور را مکدر کند! یا حتی کلام منفی بزبان بیاورید و بالعکس حتی می تواند یک تنوع کوچک هم برای شما باشد! پس با لبخند به خودتان بگویید: خیلی جالب بود! چقدر زیبا شکست! بگذارید با یک لیوان دیگر دوباره امتحان کنیم!

v_heart02_64

نکته جالب تر آنکه هرچه بیشتر لذت ببرید، همه چیز دست به دست هم می دهد تا شما بازهم بیشتر لذت ببرید، برای مثال در مورد مثال بالا هم اکنون تمام ظروف منزل من تا ۳۰ سال بیمه هستند و اگر بشکنند باید با مشابه آن جایگزین شوند، پس هیچ دلیلی برای ناراحتی ندارم! البته از ابتدا اینگونه نبود،من روز اول سعی کردم تا از شکستن یک لیوان احساس بدی نداشته باشم و واقعا هم تا امروز نداشتم، ولی کسی که همواره از یک اتفاق کوچک زندگیش خشمگین می شود، یقینا اتفاقات دیگری نیز برایش رخ خواهد داد که خشمگین تر شود!

من زمانی بود که آرزو می کردم: ای کاش یک باغ داشتم و می توانستم بصورت تفریحی در آن باغبانی کنم، بهمین دلیل هیچ علاقه ای به آب دادن یا رسیدگی به گلدان های داخل منزل نداشتم، چند روز پیش از پنجره خانه ام به حیاط نگاه کردم که چگونه باغبان ها درحال رسیدگی به باغ هستند و من خود از این نعمت و لذت محروم شده ام!

 ما باید و باید از اتفاقات کوچک زندگی خود لذت ببریم، حتی اگر آن کار آب دادن به یک گلدان باشد!

بعضی اوقات هیچ کاری در دنیا لذت بخش تر از یک استحمام دلچسب یا لذت بردن از یک فنجان نوشیدنی داغ نیست!

v_heart02_64

پس از همین حالا تا می توانید از زندگی خود لذت ببرید!

درست است که امپراطورها دغدغه های بزرگی دارند ولی معمولا خوشگذران هستند و در عین انجام کارهای بزرگ از زندگیشان نیز بشدت لذت می برند.

یک سوال بسیار عجیب اینجا مطرح می شود:

چطور ممکن است که شما بخواهید حتی از کوچکترین چیزهای زندگی خویش لذت ببرید در حالیکه تمامی حواس و تلاشتان را متمرکز هدف و باورتان کرده اید!؟

پاسخ این سوال در امپراطوری شما نهفته است، شما سرزمینی را بعنوان امپراطوری برگزیده ایدکه یقینا بهترین حس ها و لذت ها را به شما خواهد داد، در عین اینکه شما یک امپراطور هستید و وظایف سنگینی را بعهده دارید.

پس سرزمین شما دقیقا در مکانی از هستی خلق شده که بتوانید تمامی حس ها و لذت های جادویی و رؤیایی خود را داشته باشید، همه چیز درست و دقیق است! و شگفت انگیزتر آنکه خود شما آن را خلق کرده اید!

کتاب: ۲۰ دقیقه تنفس در هوای ثروتمندترین جوان ایرانی

نویسنده: یاسر دادخواه

 

منبع
کانون مشاوران
نمایش بیشتر

عظیمی

کارشناس ارشد روان شناسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: