موفقیت

ویژگی های افراد بسیار موفق

خدمات تن دار نیک
  • مرجع آزمون های آنلاین رایگان
  • شخصیت، ازدواج، روابط، آسیب شناسی
  • فردی، شغلی، تحصیلی، سازمانی و ...
  • ارائه آموزش های صوتی و تصویری
  • ارائه مطالب علمی و روان شناسی
  • گروه سنی کودکان تا بزرگسالان

به نظر می رسد که هر داستان موفقی از استعداد شکوفا می شود. گرچه استعداد از اجزای ضروری است، اما بخش کوچکی از آنچه مورد نیاز است را تشکیل می دهد. در ادامه ویژگی های افراد بسیار موفق آورده شده است.

آنها منضبط و به اهدافشان متعهد هستند

افراد موفق بر لذت لحظه ای تکیه نمی کنند. گر آنها می خواهند در نهایت به اهدافشان برسند، اهمیت پیروی از اهداف خود را درک می کنند. نظم و انضباط به صورت روزانه انجام می شود، بنابراین تنظیم مرزهای سالم به صورت یک عادت تمرین می شود. این موضوع درباره سخت یا انعطاف ناپذیر بودن نیست، در عوض، بیشتر در مورد این است که یاد بگیرید زمان خود را هدر ندهید و انگیزه خود را برای ادامه دادن حفظ کنید علی رغم اینکه خیلی هم سرگرم کننده نباشد. افراد موفق طرز فکر سالم را با شکست ها و انجام وظایف نامطلوب وفق می دهند زیرا می دانند که این موارد در مقایسه با آنچه می خواهند به آن برسند، موقتی است.

آنها بر روی تصویر بزرگ تمرکز می کنند، اما هر روز با برداشتن قدم های کوچک آن را رنگ می کنند

این یک تصور غلط رایج است که فکر کنید که برای رسیدن به مقیاس وسیع تر، باید به طور پیوسته برنامه ریزی کنید.
در حقیقت، هر پروژه بزرگی از طریق انجام گام های کوچک در هر روز انجام می شود. افراد موفق می دانند چگونه بر سرعت گام های خود بیفزایند و یاد بگیرند که ناامیدی هایی که ممکن است در طول راه آنها را گمراه کنند را، نادیده بگیرند. اگر می خواهید موفق شوید، همیشه وقت بگذارید، فکر و تمرکز کنید که چرا شما کاری را انجام می دهید. این امر به شما کمک خواهد کرد که شمارا بر روی هدف نگه دارد حتی اگر گاهی احساس گم گشتگی در طول راه داشتید.

آنها صبور و قابل انعطاف در برنامه های خود هستند

افراد موفق می دانند همه چیز در مورد کار نیست بلکه آنها زمانی را به استراحت و سرگرمی می پردازند. تعادلی بین زندگی و کار خود ایجاد کنید که مطمئن شوید زمانی را برای تفریح دارید. این امر به شما کمک می کند که از احساس فرسودگی خارج شوید، دوباره برای روز بعد آماده شوید و چالش های خود را حل کنید. وقتی که با خستگی کار می کنید خود را در بدترین کیفیت کاری قرار می دهید.

آنها تمرین انعطاف پذیری می کنند و از روزهای بد به عنوان تجربه یاد می کنند

وقتی چیزی به درستی پیش نرود بسیار آسان است که از آن بگریزید، اما کلید ادامه دادن آن انعطاف پذیری است. ایده یک شبه به موفقیت رسیدن را فراموش کنید. یکی از عادات رایج همه افراد موفق، انعطاف پذیری در آنهاست. یاد بگیرید که در مورد روزهای بدتان فکر کنید و ارزش و اهمیت این روزها را پیدا کنید. با استفاده از تجارب می توانیم در طوفان، آرامش را پیدا کنید.

شور و علاقه

اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و اگر می‌خواهید زندگی کنید شور و شوق است که شما را به آن می‌رساند. ۱۰درصد زندگی چیزی است که شما تجربه می‌کنید و ۹۰ درصد آن چگونگی واکنش شما در مقابل آن است.

ذهن خود را درگیر موارد غیرضروری نمی کنند

افراد موفق تمرکز خود را بر تجربیات و مکالمات منفی قرار نمی دهند، اما از آنها درس می گیرند و تغییرات لازم را در روند کار خود ایجاد کرده و بر آنچه در همان لحظه رخ می دهد متمرکز می شوند. محققان دریافته اند که تمرکز حواس بهترین روش مبارزه با انتقاد از خود و احساسات منفی که می توانند مانع از موفقیت شوند، است.

 مثبت اندیش هستند

ریچارد وایزمن، روانشناسی از دانشگاه هرتفورد در انگلستان تحقیقی را در خصوص صد فرد بسیار خوش شانس و یا بسیار بدشانس انجام داده است. افراد خوش شانس در این گروه همیشه انتظار بهترین ها را دارند. انتظارات مثبت ما با کمک به مقاومت در برابر شکست به واقعیت تبدیل می شوند و ارتباطات ما را با دیگران به سمت و سویی مثبت سوق می دهند.

از شکست خود درس می گیرند

موفقیت، در پی شکست به دست می آید. با درس گرفتن از اشتباهات گذشته است که فرد می تواند به سوی موفقیت گام بردارد. افراد موفق اگر در زندگی دچار اشتباهی شوند، سعی می کنند از آن درس بگیرند و خود را اسیر آن نکنند. آنها یاد گرفته اند اگر در زندگی شکست بخورند، همین شکست برای آنها راهی می شود تا به موفقیت دست یابند. بسیاری از افراد موفقی را که امروز می بینیم، در زندگی خود شکست هایی را تجربه کرده اند. تصور کنید اگر هنگام شکست تسلیم می شدند و دیگر فعالیت و تلاش نمی کردند؛ بی شک به موفقیتی که امروز شاهد آن هستند، نمی رسیدند.

گذشته را رها می‌کنند

ویژگی اول یک نتیجه‌ مهم دارد. هر قدر هم موفق باشید، ماندن در گذشته یا پر رنگ کردن آخرین اشتباه‌تان از سرعت پیشرفت‌تان می‌کاهد. انسان‌های موفق در گذشته‌های‌شان متوقف نمی‌شوند. آنها درس‌های لازم‌ را از گذشته فرا می‌گیرند و با سرعت به سوی چالش‌های بزرگ‌تر حرکت می‌کنند.

فهرستی از دستاوردهایشان را نگه می‌دارند

انسان‌های موفق یادگارهای موفقیت‌های‌شان را نگه می‌دارند. نه لزوما برای نمایش دادن‌شان (گر چه بسیاری این کار را می‌کنند) که برای این که به خود و اطرافیانشان یادآوری کنند سرسختی، به تنهایی برای غلبه بر غیرممکن‌ها کافی است.

در مواقع بحرانی متزلزل نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین معیارهای موفقیت پایداری در شرایط بحرانی است. انسان‌های موفق در شرایط بحرانی مسیر و هدف‌شان را گم نمی‌کنند و با این عمل به الگویی قابل اتکا برای اطرافیان‌شان تبدیل می‌شوند.

تلاش می‌کنند اعتبارشان را افزایش دهند

اگر قابل‌ اعتماد نباشید، دستیابی به هر سطحی از موفقیت برای‌تان تقریبا غیر ممکن است. اعتماد کردن به انسان‌های موفق آسان است زیرا افکارشان را واضح بیان می‌کنند و همیشه صادق و شفاف هستند. حتی اگر با ایشان موافق نباشید، موضع‌ خود را تغییر نمی‌دهند.

مسئولیت‌پذیر هستند

حتی درخشان‌ترین موفقیت‌ها هم گاهی ناگریز دچار لغزش می‌شوند. پذیرفتن اشتباه خصیصه‌ای است که نه‌ تنها اعتماد مردم را جلب می‌کند بلکه به آنان نشان می‌دهد اشتباه چیزی نیست که پنهانش کنند یا بر گردن شخص دیگری بیندازند.

 

منبع
مقالات کانون مشاوران
نمایش بیشتر

عظیمی

کارشناس ارشد روان شناسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: