زندگی نامه

زندگینامه جودیت کوهن(روان پزشک)

خدمات تن دار نیک
  • مرجع آزمون های آنلاین رایگان
  • شخصیت، ازدواج، روابط، آسیب شناسی
  • فردی، شغلی، تحصیلی، سازمانی و ...
  • ارائه آموزش های صوتی و تصویری
  • ارائه مطالب علمی و روان شناسی
  • گروه سنی کودکان تا بزرگسالان

جودیت کوهن روان پزشکی ست معاصر که بنیان گذار درمان شناختی رفتاری تروما محور TF-CBTاست.

زندگی حرفه ای

جودیت کوهن روان پزشک کودک و بزرگسال، پرفسور روان پزشکی دانشگاه درلکس و مدیر مرکز استرس های ناشی از تروما روی کودکان و بزرگسالان در پنسیلوانیا است .

کوهن سال ها روی درمان کودکانی که تجربه تروماهای دوران کودکی را داشتند کار کرد و با همکارانش، دکتر دبلینگر و دکتر مانارینو روی درمان شناختی رفتاری تروما محور و تأثیر آن روی این کودکان کار کرد.

آنها با همکاری یکدیگر در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ دو کتاب با عناوین درمان تروما وسوگ تروماتیک در کودکان و بزرگسالان و درمان شناختی رفتاری تروما محور برای کودکان و بزرگسالان را تألیف کردند. کوهن تحقیقاتش را روی اثربخشی درمان ترومای عضو خانواده  بررسی کرد و به صورت فعالانه کار روی این روش را ادامه داد.

در طول سال ها، کوهن و همکارش مانارینو، برای تحقیقاتشان حمایت های مالی زیادی را از مؤسسات مختلفی دریافت کردند. علاوه بر اینها کوهن جوایز بسیاری را برای فعالیت هایش در زمینه کار با کودکان کسب کرد و در سال2004جایزه ریجز  که برای دستاوردهای علمی است را از موسسه روان پزشکی کودک و بزرگسالان آمریکا دریافت کرد.او در زمینهPTSDکودکان نیز فعالیت های بی شماری داشته .مقالات و گزارش های زیادی تهیه کرده و اکنون مدیر بخش ی از موسسه جهانی مطالعه روی اختلالات ناشی از تروما ست.علاوه بر این ها کوهن کارگاه های زیادی چه در تلویزیون و چه به صورت حضوری برای کودکان برگزار می کند.

خدمات کوهن به روانشناسی

کوهن بنیان گذار روش درمان شناختی رفتاری تروما محور است. درمان شناختی رفتاری سنتی به مراجع کمک می کند تا الگوهای نامناسب و منفی ذهنی و مخرب را شناسایی و بازسازی کند و به جای آنها الگوهای مناسبی را جایگزین کند. کوهن دریافت این سبک درمان برای مشکلات تروما محور، خصوصا در کودکان، کارساز نیست بنابراین او درمان شناختی رفتاری تروما محور را ابداع کرد که با روش CBTبه درمان مراجعیتی کمک کند که به تازگی از یک تروما بیرون آمده اند.

TF-CBTروی کودکانی اعمال می شود که قربانی تروماهای دوران کودکی بوده اند. همچنین برای والدین و یا مراقبانشان نیز کارساز است. هدف درمان این است که تأثیر اتفاق و ضربه و رفتارهای منفی ای که از آن ناشی می شوند را کم کند. کودکان در این روش یاد می گیرند در مورد مشکل و تروما آزادانه صحبت کنند و علاوه بر آن، می توانند بدون اینکه دچار مشکلات روان شناختی شوند و یا کنترل هیجاناتشان را از دست بدهند، اتفاق را بررسی کرده و آن را برای خود حل کنند. علاوه بر این به والدین و مراقبان کودک هم درکی از وضعیت کودک داده می شود و به آنها کمک می شود تا بتوانند تأثیر اتفاق را روی فرزندشان درک کنند.

TF-CBTرویکردهای انسان گرایی و تکنیک های خانواده درمانی را با درمان شناختی رفتاری س نتی ترکیب می کند تا حمایت روانی و عاطفی برای مراجع فراهم و برای کسانی که درگیر اتفاق تروماتیک شده اند فضای تغییر را ایجاد کند. کودکان و اعضای خانواده آنها یاد می گیرند چگونه مؤثر و کارآمد به اتفاق پاسخ دهند، اتفاقات پیش آمده را درک کنند و یاد بگیرند چگونه با خلق منفی ناشی از اتفاق کنار بیایند.

TF-CBT در درمان بزرگسالانی که از یک اتفاق تروماتیک و یا تاریخچه ای از سوء استفاده های مکرر رنج می برند نیز بسیار مؤثر ارزیابی شده است این درمان روی مشکلات سوگ و پذیرش مرگ افراد مهم زندگی نیز کاربرد دارد.

منبع
ravanboneh
نمایش بیشتر

ریحانه نصر اصفهانی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: